13 Yaşında Yazılımcı Olmak #‎ProgramlamaCocukOyuncagi‬

25 Ocak 2014 tarihinde Etohum zirvesinde sahneye çıkan yaşı küçük ama yetenekleri kocaman olan bir yazılımcı sahne aldı adı Arda Özkal.

1536748_10151940187983481_2128518387_n

Arda Özkal bu yolculuğa nasıl başladı diye merak ediyorsanız cevap videoda bu vesile ile benim anlatmak istediğim başka bir nokta var. Programlama küçük yaşta öğrenilmeli. Bunun için Türkiye’de yeni yeni oluşan ve ileride büyüyecek mükemmel bir oluşum başlıyor. Programlama çocuk oyuncağı!

 

Programlama Çocuk Oyuncağı ,  Bilişim Derneği Genç ve ODTÜ IEEE 2014 Mayıs ayında İlk, Ortaokul, Lise arkadaşlarımıza programlamanın harika bir dünya olduğunu anlatacaklar. O arkadaşlarımız yazılım dünyası ile tanıştıktan sonra dünyaya daha “Algoritmik” bakacaklar. Düşünsenize!

Daha Nice Arda’lar çıkması adına bu oluşumu destekleyelim. Bilgisayarı sadece “oyuncak” olarak gören neslin devri bitsin. Bilgisayarı araştırma yapmaya yeni şeyler oluşturmaya hazır bir “dost” olarak görmesini sağlamalıyız.

Arda’ya bu uzuuunn yazılım yolunda başarılar diliyorum. Umarım istediği yerde olur. Hayallerinden asla vazgeçmesin, Bol yazılımlı günler arkadaşlar. (:

“13 Yaşında Yazılımcı Olmak #‎ProgramlamaCocukOyuncagi‬” için 10 yorum

  1. Bende 12 yaşındayım. 10 yaşınan beri web programlama ile ilgileniyorum. PHP CSS3 (Ufak eksikler var.) HTML5(5 versiyonu üzerinde çalışıyorum.) JS (Öğrenmeye başladım.)

  2. sizi tebrik ediyorum adeta yazılımcıların kahvehanesi burası,gelişmeye devam edin.

  3. Ben 13 yaşındayım ve yazılımla ilgilenmek istiyorum.Ancak nasıl başlayacağımı bilmiyorum.Python ile mi başlamalıyım dil öğrenmeye?
    Bir sorum daha var.Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum.Bu amaçla kendime yeni bir bilgisayar almalı mıyım?Bu yazılım programları için?

  4. Yazılım benim için bir hobi ve ben yaklaşık 2 aydır yazılım öğrenmeme rağmen şimdiden kendi yazılımcı grubumu kurdum.birlikte projeler yapıyoruz şu ana kadar 3 tane web site yaptım.13 yaşına yeni girdim 3 dil öğreniyorum ingilizcem iyi ruscam orta seviyyeye yaklaşıyor fransızca başlanqıç seviyyesinden çıktı orta seviyye olavak biiznillah 2 aya.ve kendi youtube kanalım var hızla büyüyor

  5. Ben 13 yaşındayım. 11 yaşımda C#, 12 yaşında ilk oyunumu geliştirdim.13 yaşımda Html ve C++ dillerini öğrendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.