10. İLTEK Günleri


Etkinlik Detayları

  • Tarih:
  • Kategori:

11070816_1011301902232135_4964536212080471832_n

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından 2006 yılından itibaren geleneksel olarak düzenlenen İLTEK (İletişim ve Bilişim Teknolojileri) Günleri iletişim, bilişim ve telekomünikasyon alanlarında faaliyet gösteren firmalarla öğrencileri bir araya getirerek son gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak amacıyla başlamış bir etkinliktir. Her sene daha da profesyonelleşerek ilerleyen ve sanayi, akademisyen ve öğrenci buluşmasını sağlayan İLTEK Günleri sektörde önemli bir etkinlik haline gelmiştir. İLTEK Günleri dahilinde ”iletişim teknolojileri” , ”telekomünikasyon” , ”bilişim” sözcükleriyle belirlenen pek çok etkinliğin yanı sıra sosyal aktivitelerin de yapılması planlanmaktadır.

Ayrıca üniversite öğrencilerine uluslararası alanda iletişim sektöründeki gelişmeleri takip etme imkanı sağlayarak sektörün gelecekteki çalışanları olacak öğrencilerin kendi hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmaktır.

İLTEK Günleri 2006 yılında başlayarak , sektörün en önemli firmalarının destek vermesi ve katılım göstermesi sayesinde kısa zamanda kendi alanında kariyer planlaması yapan üniversite öğrencilerinin gözde organizasyonları arasında yerini almıştır. Bu firmalardan bazıları şunlardır: Airties, Alcatel-Lucent, Aneltech, Avea, Bircom, Cisco, Deltag Teknoloji, Digitürk, Ericsson, Eutelsat, Figes A.Ş/Mathworks, Globalstar Avrasya, Hayat Net, Hcs Kablo, Huawei, IBM, Ibtech, Infotech, Inspark, Intel, Karel, Kartaca, Kaspersky Lab, Microsoft, Mobil-ya.com, Motorola, Netron, Nokia Siemens Networks, Nortel Netaş, Prysmian Kablo ve Sistemleri, Setkom, Siemens, Superonline, Tekniksat, Tubitak UEKAE, Turcom Teknoloji, Turkcell, Turk Telekom, Turksat, Uasrfıd, Vodafone, Yandex.

2012 yılında ilk defa internet üzerinden kayıt alan etkinliğimiz yaklaşık 1.000 kayıt almıştır. Bu kayıtlarla kullanıcı profili daha iyi ortaya çıkmıştır. Ayrıca kayıtlar sırasında katılımcıların konaklama istekleri alınmıştır.

Her sene daha da profesyonelleşerek ilerleyen, iletişim, bilişim ve teknoloji alanının öğrenciler için en büyük fırsatı olan İLTEK Günleri’ne sizi de bekleriz.

Kayıt Linki:  iltek.ytuieee.com 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.