Ankara Startup Zirvesi 27 – 28 Subat 2016


Etkinlik Detayları


Hakkımızda

Bilkent Genç Girişimciler Kulübü, Bilkent Üniversitesi bünyesinde 2010 yılında kurulmuştur. Şimdiye kadar sayısız başarılara imza atan BilkentGGK’nın en önemli etkinliklerinden biri bu sene 9.su düzenlenecek olan Ankara Startup Zirvesi’dir.

Amaç

Türkiye ve Ankara’daki girişimcilik ekosistemini insanlara daha iyi tanıtmak, Ankara’yı girişimcilerin merkezi konumuna getirmek ve daha iyi bir geleceğe sahip olmak umuduyla bu amaca olabildiğince katkı sağlamak.

Vizyon

Türkiye’yi Doğu Avrupa ve Orta Doğu’nun girişimcilik merkezi haline getirmek.

Misyon

Erken aşama girişimcileri yatırımcılarla buluşturup destek alma şansını sunarken, katılımcıların da girişimcilik dünyası hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak. Girişimcilik ekosistemini daha iyi tanıtmak.

Ankara Startup Zirvesi: 40’a yakın üniversitede lansmanı yapılan, Türkiye’nin her yerinden 800 katılımcıyla gerçekleşen, üniversiteler bazında en geniş katılımlı ve yüksek bütçeli girişimcilik etkinliğidir. 2 günden oluşan etkinlikte ilk gün Türkiye’nin dev şirketlerinin CEO’ları ve üst düzey yöneticileri farklı sektörlerdeki yeni trendleri anlatırlar. İkinci gün başarı hikayesi, girişimci ve yatırımcı panelleriyle web ve mobil girişimcilik özetlenir, fırsatlardan bahsedilir. Ardından Türkiye çapında başvuran yüzlerce startup arasından 8 tanesi finalde yatırımcılara sunum yaparak ödül ve yatırım alma şansı yakalar. Connected2.me, Obilet, Anlatsın.com ve Ganipara zirvenin bazı geçmiş finalistlerindendir. Şu ana kadar zirveden çıkan startuplardan 2’si San Francisco Silikon Vadisinde faaliyetlerine devam etmekte olup, zirveden çıkan tüm startupların toplam değerlemesi 130 Milyon Lirayı geçmiştir. Bu bağlamda, Türkiye ekonomisine direkt katkısı olan sayılı üniversite kulübü etkinliklerinden biridir. Ankara Startup; Fortune Turkey, Ekomonist, Turkishtime, Capital ve Platin gibi birçok iş dergisinde; Sabah ve Dünya gibi birçok ulusal gazetede genişçe yer bulmuştur.

Ankara Startup’ta bulunan ve daha önce hiçbir yerde karşılaşmadığınız konseptler:

Startup Pitching: 8 Startup ekibinin yatırımcılara yapacakları sunumları izleyerek, bir işe nasıl yatırım alınır yerinde öğrenebilirsin.

Startup Lounge: Türkiye’de başarılı olmuş büyük şirketler ve startupların standlarını açacakları ve muhteşem bir networking alanı olacak fuaye alanı.

Hyde Park Corner: Bir fikrin var ve ekip arkadaşı mı arıyorsun? Ankara Startup Zirvesi Hyde Park Corner alanında, coffee breakler süresince, katılımcılara 1 dakikalık sürede projeni anlatabilir ve ekip arkadaşlarını bulabilirsin.

Jedi-Padawan Networking Alanı: Birçok önemli ve üst düzey katılımcıyla, Ankara Startup networking alanında fikirlerini paylaşabilir ve sorular sorabilirsin.

En iyi izleyici ödülü: Zirve sırasında #ankarastartup hashtagiyle attığın tweet en çok retweeti alırsa dil okulu ödülü kazanabilirsin.

Alanında lider konuşmacıları ve şirketleriyle başvuran 8 girişimcinin yatırımcılar karşısındaki sunumlarını dinleyerek kendinize her alanda vizyon katarken, gece eğlencesi ve sürpriz etkinliklerle doyasıya eğleneceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.