Etkinlik: IoTxTR #10 — Raspberry Pi, Bilgisayarınızı Cebinizde Taşıyın


Etkinlik Detayları

  • Tarih:
  • Kategori:

asdwr

Küçük çocukların bilgisayar eğitiminde kullanılmak üzere kredi kartı kadar küçük ve 25/35$ kadar ucuz bilgisayar yaratma fikri 2006 yılında ortaya çıktı.  İlk olarak 10bin adet üretimi hedeflenen Raspberry Pi şu an tüm dünyada 6.5 milyondan fazla satılmış durumda. Şu ana kadar Türkiye’de ise 10binden fazlası piyasaya sürüldü.

Klasik eğitim sistemlerinin değiştiği programlama ve bilgisayar eğitimine yönelen ülkelerde kullanılmaya başlayan Raspberry Pi pahalı bilgisayar laboratuvarının yerini almaya başladı. Türkiye’deki okullarda da kullanılmaya başlanan Rasberry Pi yakın zamanda Anadolu’daki birçok okulda çocuklar ile buluşacak.

Normal bir bilgisayarın gücünde olmasının yanında küçük ve ucuz olması sayesinde bir çok IoT projesini sadece Rasperry Pi kullanarak hayata geçirmek mümkün. Üzerinde bulunan GPIO pinleri sayesinde tüm elektronik sensör ve malzemeleri kolayca bağlanabilir, hızlıca IoT prototipleri ortaya çıkartabilir, ürün tasarımları yapılabilir.

IoT inovasyonunda önemli yeri olan Raspberry Pi’ı IoTxTR Topluluğumuza tanıtmak üzere, 10. etkinliğimizde SAMM Teknoloji Raspberry Pi Ürün Müdürü Ramazan Subaşi konuğumuz olacak. Bu mini bilgisayarın tarihçesi, yetenekleri, ve onunla somut olarak neler yapabileceğinizi öğrenmek için iyi bir fırsat.

 

Program:

18:00 – 19:00 Tanışma-kaynaşma.

19:00 – 19:05 Giriş, Alper Yeğin @ IoTxTR

19:05 – 19:40 “Raspberry Pi, Bilgisayarınızı Cebinizde Taşıyın”, Ramazan Subaşi @ SAMM Teknoloji

19:40 – …        Soru-cevap

 

Kayıt Linki:  EventBrite 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.