Web Teknolojileri Konferansı 14 Kasım’da İzmir’de WTK


Etkinlik Detayları


web-teknolojileri-konferansi-15

KONULAR

 • Hem hızlı, hem kaliteli,
  hem de cam kenarı

  Hem hızlı hem de yüksek kaliteli yazılım geliştirmek herkesin hayali. Bu hayali gercekleştirebilmek için gerekenleri gerçek hayattan örneklerle inceleyeceğiz.

 • Holistik SEO

  Bütünsel SEO stratejisi ile daha geniş ve sadık bir kullanıcı tabanı elde edebileceksin. Bunun için etkin hedefleme tespiti yapabiliyor olman gerekli; Persona analizi. Dönüşümün amaçlarının uygun belirlenmesi, çelişkisiz yaratılması çok önemli. Arama Persona iş akışına bütünsel entegre edilmiş bu SEO strateji çerçevesi iş hedeflerini etkin bir şekilde karşılıyor olmanı sağlayacak.

 • IoTs are coming

  Nesnelerin interneti başlıyor, IPv6 ile bu cihazlar da web servisleri ve internet sitelerini kullanmaya başlayacak. Cevaplayacağımız başlıca sorular ise şunlar olacak: “Uygulamalarımız buna hazır mı, hazır olmak için ne yapmalıyız, IoT içinde çalışan uygulamalar nasıl olmalı, Mikro servisler bu işin altından kalkabilir mi? MQTT nedir?”

 • Javascript ile native
  mobil uygulama geliştirmek

  Geçtiğimiz dönemde hibrit ve native uygulamaları çokça tartışıyorduk. Bu sunumda ise Facebook’un geliştirdiği ve kendi uygulamalarını geliştirmekte de kullandığı React Native ile uygulama geliştirmeye göz atacağız.

 • Scalability

  Ölçeklenebilirlik İnternet dünyasında en çok sorun yaşanan ve çok da fazla anlaşılmayan bir konu olarak karşımıza çıkmakta. Bu sunum ile ölçeklenebilirliğin ne olduğunu, nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve daha da önemlisi sıfır trafik ile başlayan bir internet yazılımından ciddi trafik kaldıran yazılımlara doğru uzanan yolda karşılaşılan ve çözülmesi gereken konuları örneklerle inceleyeceğiz.

 • Amazon Web Services

  Instagram nasıl çok küçük bir ekiple bu kadar büyüyebildi? Arkasındaki Amazon gücünü nasıl kullandı?

  Kayıt Linki:  http://www.wtkizmir.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.