Hakkımızda

Yazılımı bir hobi olarak gören, yazılım hayatının bir parçası olan kişinin aklına gelenleri, beğendikleri, değerli gördüğüm haberleri, duyurmak istediklerini resim,video,metin vs.. olarak paylaşmayı amaçlamaktadır.

Kafasına göre takılan ve eğlenceyi amaçlayan Yazılımcı Kafası bir çok kişiye ulaşıp güzel bir bağ kurup arada ne var ne yok diye arada siteye gelip bakmalarını amaçlamaktadır.

Görüş ve önerileriniz;

https://www.facebook.com/yazilimcikafasi

https://twitter.com/yazilimcikafasi

Ayrıca.

Burak Kutbay – http://blog.burakkutbay.com

“Hakkımızda” için 2 yorum

 1. Sitemizi wordpress temalarından birini seçerek yenilemek istiyoruz. Ne sürede ve ne maliyetle olur ? Ne taraftasınız ?

 2. Selamlar,

  Benim bir derdim var, birçok forumda aradım ve birçok arkadaşıma sordum. Hiçbir şekilde çözüm çıkmadı. Sayfanızı takip ediyorum yazılımdan anlamasam bile, yazılımsal olarak yaptığınız esprileri anlamasam bile

  Çözse çözse yazılımcı kafası çözer diyerekten derdimi açıyorum.

  Bundan 2-3 hafta önce Gta 5 pc sürümünden daha fazla randıman alabilmek için AMD Catalyst Control Center yüklemeye çalıştım, lakin beceremedim. Uygun sürümü indirmeme rağmen “Paket yükleme hatası” şeklinde hata alıyorum. Birçok yerde araştırdım, microsoft ve AMD’nin kendi sitelerinden de baktım ve sorunun Microsoft.NET Framework’te olabileceğini söylediler. Windows Updater programını çalıştırdım, isteğe bağlı bir güncelleme buldu. O da Framework 4.5.2 güncellemesiydi. Güncellemeye başladım, indirdi fakat yüklerken 643 kodlu bir hata aldım. Bunun üzerine elle yüklemeye çalışım. Microsoft’un sitesinden işletim sistemime uygun framework sürümünü bulup indirdim. Kurulum yaparken “İstemci Profili Yükleniyor” kısmından sonra “Geri alınıyor” yazısını gördüm, hemen ardından da ekte yolladığım ekran görüntüsünde görebileceğiniz hatayı aldım.

  http://i.hizliresim.com/4gknA0.jpg

  Bazı forumlardaki çözümleri de denedim

  1.)
  cmd>net stop WuAuServ>%Windir%>SoftwareDist… ismini değiştir>Cmd>net start WuAuServ>güncellemeyi tekrar dene

  2.)
  clean_up tool ile framework’un bütün sürümlerini temizle

  3.)
  Güvenli modda regedit ve temp klasörünü temizle

  4.)
  Microsoft’un Fixit programı ile bozuk sistem dosyalarını onar

  Bunların hepsini yaptım fakat sonuç yine hüsran.
  Yardım ederseniz minnettar kalırım.

  İşletim sistemim: Windows 7 x64 SP1

  İyi geceler, esen kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.