Kendo UI Framework Açık Kaynak Oldu

Çok güzel haberim var yazılım severler. Telerik’in harika bir ürünü olan Kendo UI’den bahsediyim. Kendo UI Html 5 ‘e dayanan Mobil, Web tabanlı olan bir frameworktür. Bu framework ASP.Net , JSP , PHP desteklemekte yani server-side desteklemektedir.

Kendo UI’nin yapısı ve kullanışlılığı ile adından söz ettirdiği gibi lisans ücretide ile de adından söz ettirmekteydi. Parasının hakkını versede cebi yakmaktaydı ki bu güzel haberle artık “Kendo UI Core”u projelerimizde kullanabileceğiz.

Kendo UI’nin ücretli versiyonu hala bulunmakta Kendo UI Core denilen versiyon Açık Kaynak oldu ve ücretli versiyonundan daha az component bulanacak. Telerik’in yapmış olduğu bu hamleyi oldukça yararlı buluyorum çünkü hem topluluk artacak ve bu sayede teknik destekten de para kazanmaya devam edicek.

Kendo UI Core’ı o kadar küçümsemek lazım, içerisinde demolar ve 38 adet komponent bulunmakta. JSP ile uğraşan biri olarak framework konusunda sıkıntılar çektiğim için bu haber oldukça sevindirdi. İlginizi çeksin çekmesin ancak Kendo UI’yi Açık Kaynak olmuşken denemenizde fayda var.

Denemekten zarar gelmez. Zarar gelmeden denemeye başlayın derim (:

“Kendo UI Framework Açık Kaynak Oldu” için 2 yorum

  1. Bunu okuduğuma çok sevindim. İlk çıktığı günden beri takip ettiğim ancak fiyatların çok yüksek olmasından dolayı peşini bıraktığım Kendo UI, gelecekte yapacağım işlerde bana yardımcı olacaktır. Haberi buradan almış olmak ayrıca bir güzel tabii ki de. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.