Yazılımcı Nasıl Olunur

Bu soruya gıcık oluyorum arkadaş. Nasıl olunur. Çalışarak, öğrenerek. Bu kadar basit arkadaş. Nasıl olunur diye sorana kadar sadece ve sadece nereden başlamalıyım sorusunu sorsan daha çok yol katetmeye başlarsın. Okuyacaksın durmadan işin temelinden sabrederek yoluna devam edeceksin. Sen sadece 300 tl ye web sitesi yapmayacaksın bunu unutma. Eğer hedefin buysa beleş templatelerden indir nasıl değiştirilir bunun cevabına bak.

Çok düşünme üstünde sorma kimseye arkadaş. Sen bir algoritma öğren sonra C dilini öğren gerisi gelecektir. Microsoft teknolojilerine bak ama at gözlüklerini takma sakın. C Sharp’tan başka dillerde olacak bunun bil.

Nasıl yazılımcı olunur sorusunun cevabını bulamazsın arkadaşım. Ben pascal öğrenerek başladım bu işe. Sana C öğren diyorum. Başkasıda Java diyecek diğeri de Pyton. Çok cevap alıcaksın. Herkesten aynı cevabı bekleme.

Sen bu soruyu soruyorsan ya liselisin ya da üniversiteye yeni başladığını tahmin ediyorum. Sen Algoritma öğren. Yazılımcı olup olmayacağını o zaman karar vereceksin zaten. Analitik zekan da iyi olmalı. Herhangi bir sorun karşısında sorun çözümüne yönelik neler yaptığını düşün. Bu ikisi sana yetenek.

Eğer yazılımcı olduysan kendine sorman gereken şey (tabiki ileride) ben nasıl daha iyi bir yazılımcı olurum sorusudur. Bunu da sormana hakkın yok aslında ama o kadar da abartmayalaım. Sen durmadan soracaksın. Başkaları durmadan cevaplayacak. Boşver milleti. Yoluna bak sen. Oku durmadan. Yazılımcı olup olamayacağına kendin karar ver.

Nasıl Yazılımcı Olunur sorusunu Google amcaya sorduğun zaman bir çok teavisye bulabilirsin ancak şunu atlarlar. Sen yazılımcı olacak kafadamısın arkadaş. Herkes yazılımcı olmak zorunda mı acaba. Herkes doktor olmayacağı gibi yazılımcı da olamayacak ancak. Bilgisayar aşına oturup format atmayı bilen kişilerin heveslenip ben hackerim teknolojiden anlarım diyip web sitesi yaparak yazılımcı olma heveslerini kırmak istemem ancak olacak var olamayacak var. Sende olmak zorunda değilsin kasma.  Matematik öğren bil ama matematikçi olamayacağın gibi yazılım hakkında temel bilgin olup yazılımcı olmayaveririsin arkadaş. Kasma

Yazılımcı olmak zorunda değilsin sen. Olmak istersen de bir yerde cevap arama. Yazılım içimizde..

“Yazılımcı Nasıl Olunur” için 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.